Baby botox to zabieg, który polega na śródskórnych iniekcjach wielu mikrokropel rozcieńczonego preparatu toksyny botulinowej typu A. Mikroiniekcje wygładzają i napinają skórę, zmniejszają wydzielanie potu i sebum (łoju skórnego) oraz osłabiają powierzchowne włókna mięśniowe, które odpowiadają za drobne linie i zmarszczki (np. „kurze łapki”).
Podczas zabiegu można ostrzykiwać skórę twarzy i szyi. Technikę wykorzystuje się m.in. w celu poprawy wyglądu skóry gładziny czoła, okolicy podoczodołowej, policzków i kąta szyjno-bródkowego. Podczas klasycznego zabiegu botoksem wykonuje się iniekcje domięśniowe i ostrzykuje się tylko kilka miejsc, podając znacznie większe dawki preparatu.
Zabieg umożliwia uzyskanie poprawy stanu i tekstury skóry bez efektu „maski”, „zmrożonej twarzy” i wyłączenia mimiki pacjenta. Powierzchowne wstrzyknięcia mikrokropel botoksu zwiększają bezpieczeństwo procedury i praktycznie wykluczają ryzyko powikłań.
Mezobotox pozwala uzyskać efekt odświeżenia i rozluźnienia skóry, praktycznie bez ryzyka powikłań i poważnych działań niepożądanych (jak asymetria, zmiana ekspresji twarzy, zaburzenia mowy). Po zabiegu nie występuje efekt „zamrożonej mimiki” „zmrożonej twarzy” (frozen face), który obserwuje się czasem po nieprawidłowo przeprowadzonym klasycznym zabiegu botoksem. Mimo to drobne zmarszczki i linie mimiczne (np. kurze łapki) stają się płytsze i mniej widoczne, dzięki czemu twarz jest zrelaksowana i wygładzona, wygląda naturalnie, a mięśnie zachowują ruchomość.
Efekty baby botoxu utrzymują się ok. 3-4 miesięcy – czas ten zależy m.in. od indywidualnych uwarunkowań i od ilości podanego preparatu. Efekty nie są zatem trwałe, ustępują stopniowo; by je utrzymać, zabieg należy powtarzać. Zazwyczaj zaleca się powtarzanie terapii co 4-6 miesięcy (nie częściej niż co 3 miesiące).
OKOLICE ZABIEGOWE
MEZOBOTOX Przeciwwskazania: